Як зберігати сухий лід: основні правила і рекомендації

Як зберігати сухий лід: основні правила і рекомендації

Виробництво сухого льоду засноване на властивості вуглекислого газу переходити рідке, а потім ,в твердий стан. На відміну від звичайного, отриманого з води льоду він не тане, а сублімує в газоподібний стан. Цей процес відбувається досить інтенсивно при неналежному зберіганні. У компанії ТОВ “Амарко-сервіс”, де здійснюється виробництво сухого льоду, підкажуть вам, як організувати процес транспортування і зберігання придбаної продукції.

Сухий лід: Особливості продукту
Сухий лід володіє наступними характеристиками:

Температура початку переходу в газоподібну форму: -78,5 ° C
Щільність: 1,1-1,4 г/ см3.
Сухий лід використовується в якості охолоджуючого агента в лабораторіях, харчової та фармацевтичної промисловості, при транспортуванні швидкопсувних продуктів харчування. Сухий лід може відносно довго зберігатися в ізольованих контейнерах без примусового охолодження.

Продукція поставляється в різній формі:

Блок. Плити об’ємом від 1 кг до 40 кг.
Гранула. Мають циліндричну форму .
Дрібна фракція-Ø 1,7, 2,2 і 3мм.використовується для кріобластінга.
Великі блоки сухого льоду сублімують повільно. Наприклад, для зникнення блоку вагою 1 кг при кімнатній температурі в закритому приміщенні необхідно близько 2-3 годин. Фрагментація шматків прискорює процес випаровування.

Як забезпечити збереження сухого льоду: вимоги та рекомендації
Вуглекислота швидко переходить з твердого стану в газоподібний. При перевезенні та зберіганні в ізотермічних контейнерах втрати обсягу становлять близько 10% на добу. При порушенні умов зберігання цей показник буде вище. Для забезпечення оптимальних умов збереження продукту варто дотримуватися наступних правил:

Вибір постачальника. У процесі пошуку продукції зверніть увагу на компанії, що здійснюють виробництво сухого льоду у Вашому регіоні. При транспортуванні на далекі відстані, необхідно враховувати природні втрати у вазі при добовій сублімації. ТОВ “Амарко-сервіс” виробляє і реалізує продукцію м Москві. Скористатися послугою і замовити сухий лід можуть всі жителі Москви і Московської області. Товар відпускається в роздріб, дрібним і великим оптом.
Правильна підготовка до транспортування. Для перевезення сухого льоду необхідно використовувати спеціальну тару-ізотермічні контейнера.
Зберігання сухого льоду: необхідні запобіжні заходи
Покупку сухого льоду бажано проводити безпосередньо перед його використанням. Якщо це незручно, прийнявши відповідні заходи безпеки, забезпечують досить тривале і безпечне зберігання матеріалу. Для цього необхідно дотримання наступних правил:

Тара. Категорично не дозволено зберігати сухий лід в повністю герметичних ємностях-щільно закриваються банках, металевих контейнерах. Процес переходу речовини з твердої в газоподібну форму неминучий. Температура сухого льоду при якій він починає сублімувати -78,5 ° C. У процесі сублімації в ємності накопичується вуглекислий газ. Його обсяг перевищує обсяг в твердому стані. В результаті виникає надлишковий тиск. При досягненні критичної межі тара вибухне. У холодильній камері зберігати сухий лід у відкритому вигляді немає сенсу, тому що. його температура набагато нижче, ніж може бути створено в ній. Сухий лід буде сублімувати.
Вибір місця зберігання. Зберігати ємності з сухим льодом рекомендовано в добре вентильованих приміщеннях. Вуглекислий газ має властивість накопичуватися внизу, тому приміщення повинно бути досить високим. Бажано, щоб воно було нежитловим. Вуглекислий газ, що виділяється в процесі сублімації сухого льоду, витісняє уіслород в слідстві чого викликає задуха у людей і тварин.
Правила безпеки. Сухий лід при зіткненні зі шкірою викликає термічний опік. Працювати з ним необхідно в захисних рукавичках. Категорично заборонено використовувати сухий лід в закритих непровітрюваних приміщеннях.