Застосування сухого льоду

Застосування сухого льоду

Двоокис вуглецю знайшла широке застосування в самих різних галузях промисловості і сільського господарства. Вона застосовується у всіх трьох своїх агрегатних станах (вуглекислий газ, рідка вуглекислота, сухий лід). Компанія “Амарко-Сервіс” самостійно виробляє сухий лід і вуглекислоту з сировини вищого сорту. Щоб дізнатися, скільки коштує сухий лід, досить зателефонувати нам.

В газоподібному стані

Найбільш широко вуглекислий газ застосовується в харчовій індустрії, оскільки сприяє тривалому зберіганню і консервації продуктів і напоїв, насичує алкогольні та безалкогольні напої газом, очищає їх від непотрібних солей, додає в питну воду іони кальцію і магнію, удобрює рослини і сприяє підвищенню врожайності, безпечно знищує шкідливих комах і їх відкладення і може застосовуватися в багатьох інших аспектах виробництва харчових продуктів.

У медичних цілях для поліпшення кровотоку застосовуються спеціальні ванни з вуглекислого газу, а укупі з киснем використовують як фактор, що стимулює дихання.

У паперово-целюлозній галузі він застосовується, оскільки підвищує обсяги виробництва паперу, покращує її якість і сприяє кращому відбілюванню целюлози і обробці пульпи.

У металургії та будівництві вуглекислий газ знаходить застосування в якості швидкого холодоагенту для металевих прес-форм, спінює матеріали з пористого пластику, робить більш міцним цегла і т. д.

У рідкому стані

Вуглекислота (рідка форма двоокису вуглецю) у виробництві продовольчих товарів застосовується в якості холодоагенту, здатного швидко заморозити харчові продукти, при цьому не викликаючи іржу на металевому обладнанні і небажані хімічні реакції. До того ж вуглекислота безпечна для людей і не має властивості токсичності.

Крім заморозки вуглекислота вживається для швидкого охолодження упакованих і неупакованих продуктів до температури зберігання (+2-6°С). Вона зупиняє розмноження бактерій і надовго зберігає свіжість продукту. Вуглекислота як холодоагент менш небезпечна для озонового шару Землі, не пошкоджує установки і обладнання, коштує недорого.

Заморожені вуглекислотою харчові та інші продукти легко піддаються подрібненню на дрібні частинки, поділяються навіть ті, які в звичайному стані подрібнити неможливо (наприклад, каучук). Тому вона ефективно використовується в металургійній, машинобудуванні для охолодження деталей і проведення зварювальних робіт в захисному середовищі. Також вуглекислота застосовується в якості (сухої) вибухівки в гірничодобувній промисловості.

У твердому стані

Сухий лід (твердий двоокис вуглецю) також має величезне значення в багатьох галузях промислового виробництва і сільськогосподарського комплексу.

Сухий лід, ціна на який значно нижче інших холодоагентів, активно використовується в харчовій галузі, зокрема, при транспортуванні м’ясних, молочних і рибних продуктів, ягід, овочів та інших швидко псуються товарів. Повне випаровування двоокису вуглецю залишає ємності після себе чистими і сухими, що економить на очищенні транспортувальної тари.

Крім вживання в якості дешевого і ергономічного охолоджуючого агента, сухий лід є ефективним засобом очищення промислового обладнання від складних скупчень бруду в самих важкодоступних місцях, при цьому його м’якість і» сухість ” не пошкоджують очищаються поверхні, а сама процедура не вимагає застосування руйнуючих хімічних речовин, які після необхідно утилізувати.

Також тверда двоокис вуглецю широко використовується в будівництві( заморозка грунту), в металургії, машинобудуванні, медицині, в шоу-бізнесі (зокрема, в якості безпечного «важкого» диму під час уявлень) і проведенні робіт з поліпшення погодних умов (розгін хмар).

В даний час багато компаній в силу популярності двоокису вуглецю розширюють його виробництво. Сухий лід виготовляється в блоках і гранулах. Купити сухий лід в Москві можна в багатьох спеціалізованих компаніях. В» Амарко-сервіс ” сухий лід оптом і в роздріб можна замовити безпосередньо на сайті. Купити сухий лід в роздріб можна в обсязі не менше 1 кг.